Hírek

           

Košický cyklokross má za sebou dalšie vydarené zahraničními pretekármi nabité preteky . Aj diváci si prišli na svoje pri skvelých výkonoch Belginačanov, Dánov, Čechov, Francúzov, Maďarov a mohli fandiť aj najlepším domácim a Slovenským pretekárom . 
Dakujeme všetkým partnerom , predovšetkým Košickému Kraju, Mestu Košice a Slovenskému Zvazu Cyklistiky že nás finančne podporili a spoločne s nadšencami cyklokrosu sa nám poderilo podujatie zorganizovať na vysokej športovej a spoločenskej úrovni . 
Prečítajte si reporty a pozrite si rozsiahlu fotogalériu od našich mediálnych partnerov : 
 

fotoreport od Cycling-info.sk 
fotoreport od KošiceOnline.sk 

Videoreport od Košice:Dnes

videoreport od TVKošice

 


20.10.2019  


13.11.2018

Máme za sebou dalšiu úspešnú kapitolu Košického cyklokrosu. V slnečnom jesennom počasí si užili preteky nielen pretekári ale aj diváci . 

 

     

 

Medzi Elite mužmi zvíťazil talian Nicolas Samparisi (KTM Alchemist Selle SMP Dama), pred vedúcim pretekárom súťaže Ondrejom Glajzom (Auto Škoda M.Boleslav) a Matejom Ulíkom (Express CZ Scott team Kolín). 

Medzi ženami kraľovala Tatiana Jaseková (Bikepro sport) pred Marianou Findrovou (CK Dukla Bratislava) a Natáliou Glajzovou (Auto Škoda M.Boleslav). V junioroch si víťazstvo odniesol Čech David Šulc (IVARC-Author team), pred Talianom Emanuelle Huezom (KTM Alchemist Selle SMP Dama) a slovenskou jednotkou Jakubom Jenčušom (PROefekt Košice).
najmladších kategóriách si víťazstvo z košického cyklokrosu odniesli Jakub Benča (MŠK – Žiar nad Hronom CK) medzi mladšími žiakmi, Samuel Fedor (CK Unicom Zvolen) medzi staršími žiakmi, Christian Haas (CKM Poprad) medzi kadetmi, Terézia Ciriaková medzi žiačkami, Tereza Kurnická medzi kadetkami (obe CYS Akadémia P.Sagana ).
masters kategóriách úradoval čerstvý majster Európy Milan Barényi (Trek KCK Oslany) a v staršej kategórii masters B Peter Šichta (KPHC T.Teplice).  

 

            

 

Veľké podakovanie patrí všetkym našim partnerom, a každému kto pomohol pri príprave zázemia, stavania trate a s organizáciou.
Vdaka každému fanúšikovi a bubnistom ktorí spolu vytvárili jedinečnu atmosféru podujatia. 

Skvelé fotky a videá nájdete na našom facebookovom profile a v sekcii galéria . 

Výsledky tu . 


 


 

Košický cyklokrossový sviatok máme za sebou. Oproti predošlím ročníkom nám tentokrát vyšlo aj počasie, čo prilákalo rekordný počet účastníkov a divákov a taktiež zástupcov médií. Po prvý krát bolo podujatie súčasťou medzinárodného kalendára UCI. Aj ked bolo elitných pretekárov nakoniec menej ako je to zvykom na podujatiach C2 , boli sme svedkami napínavých a pekných súbojov tých najlepších krossárov. 
V junioroch zvíťazil Lukáš Kubiš (ŽP Šport Podbrezová ), medzi Elite ženami Barbara Benkó ( HUN - Focus Team ) , a medzi Elite mužmi Martin Haring ( Dukla Banská Bystrica ) . 
Hlavný rozhodca a komisár pretekov Erwin Kistemaker z Holandska hodnotil podujatie ako organizačne prefektne zvládnuté a nadštandardne zabezpečené čo nás velmi teší a motivuje v pokračovaní. 
Dakujeme všetkým pretekárom ktorí došli ku nám, divákom za povzbudzovanie a  partnerom za zabezpečenie.
Velká vdaka všetkým dobrovolníkom ktorí nám pomáhali ,predovšetkým členom nášho ProSport Team košice a členom mládežníckého klubu Proefekt Košice.  

Vidíme sa na jeseň 2018 pri dalšom CX v Košiciach. 

      

 

 


     

 14.4.2017  

   

Cyklokross v Košiciach sa posúva opäť o level ďalej .
Po štyroch rokoch organizovania slovenského pohára ,a Majstrovstiev Slovenska v roku 2015 sa Košice pre rok 2017 zapisuju do medzinárodného kalendára UCI

12. novembra 2017 sa tak u nás bude jazdiť o body do svetového rebríčka v cyklokrosse. Veríme že katégoria UCI C2 priláka okrem Slovenskej elity aj množstvo zahraničných pretekárov, predovšetkým z Čiech, Polska a Maďarska . 


1.10.2016

2016. november 12.-én ismét cyclokross Szlovák kupafutam Kassán !!!

 


 

Video z Majstrovstiev SR v Cyklokrosse Košice 2015

Dakujeme pretekárom a divákom za skevelu atmosféru, partnerom za podporu , a za pomoc dakujeme každému kto nám pomohol pri organizácii.

 

 


 

Pozývame Vás na Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose !

 

              

Necelý mesiac nám ostáva do štartu pretekov .Prípravy na najdôležitejšie cyklokrosové preteky sezóny su v plnom prúde.  Trať je po víkendovej brigáde vyčistená, vykosená, prekážky a schody su vylepšené a spevnené ....

Pripravuju sa aj domáci pretekári. Aktuálny Juniorský Majster Slovenska Jakub Kurtymládežníci z Jump Sport Klubu Košice ako aj pretekári kategorie masters z organizátorského klubu ProSport Team Košice ukazuju skvelu formu na pretekoch Slovenského pohára a zbieraju body, aby na štarte v Košiciach mali čo najlepšiu štartovu poziciu. 

5.decembra si prídu určite na svoje aj diváci. Tento rok sa teší slovenský cyklokros mimoriadnej popularite. Na pretekoch Slovenského pohára eviduju organizátori rekordné účasti. V Košiciach sa okrem kvalitných subojov možu diváci tešit aj na občerstvenie a malý bonus na zahriatie :)