Diváci

Trasa MTB Singletrack Maratónu spája najkrajšie rekreačné oblasti v okolí Košíc a je bezpochýb technicky najnáročnejšou MTB maratónskou trasou na Slovensku.

Ako diváci, máte možnosť na viacerých miestach vidieť najlepších Slovenských aj zahraničných MTB jazdcov alebo svojich zverencov či favoritov. Fotiť, povzbudzovať  a zároveň to spojiť s výletom na pešo či na bicykli , dať si občerstvenie na niektorých z chát ktorými trasa prechádza je zárukou na deň plný zážitkov.   

Vybrali sme pre Vás zoznam tých najzaujímavejších miest na trati s popismi aj mapkami , ktoré sa určite oplatí navštíviť počas maratónu.  

 

CHATA LAJOŠKA
Je veľmi atraktívnym miestom na trati kedže je na 7.kilometri po štarte . Pretekári tadial prejdu vo veľkých skupinkách v krátkom čase. Pri chate je Horská Prémia a to zaručuje pekný súboj tých najlepších. Pretekárom fandia aj bubnisti a vytváraju tak skvelú atmosféru.
Na chatu Lajoška sa dostanete z Jahodnej pešo za cca 1hodinu po červenej turistickej značke, alebo trošku rýchlejšie na bicykli .  
čas prejazdov : dlhá+stredná trať   10:15 – 10:45
                                    krátka trať   11:20 – 12:30

             

 

– ŠTART / CIEĽ  
V priestoroch štartu a cieľa zažijete atmosféru pretekov. Môžete byť na štartoch jednotlivých trás a potom pri dojazde najlepších alebo vášho favorita.  Medzitím viete vyplniť čas sledovaním detských pretekov. 
Štart dlhej a strednej trate - 10:00
Štart krátkej a Family  - 11:30
Detské preteky – od 13:00 do 14:00
Príchod prvého pretekára na krátkej trati – 12:30
Príchod prvého pretekára na strednej trati – 12:20
Príchod prvého pretekára na dlhej trati – 13:20

           

 

– Singletrack DAVIDOFF
Nový technický a divácky veľmi atraktívny úsek na trati , ktorí sa nachádza 1km od parkoviska na Bankove. Ideálne na fandenie a fotografovanie .
Prejazd pretekárov zo strednej a dlhej trasy je medzi  11:00 - 12:00

      

 

– BANKOV
Pri rekreačnej oblasti Bankov máte hneď niekoľko možností.  Pri poháre piva alebo kofoly viete sledovať preteky priamo od stola v bistre Bankov nad parkoviskom. Pretekári tadial prechádzaju 2x krátko po sebe. Medzitým prejdu Singletrackom „Drž Hubu“ a absolvujú najväčšiu občerstvovačku pri Hoteli Bankov
Prejazd pretekárov : 11:30-13:00

     

 

– Singletrack JAHODA
Jeden z najkrajších prírodných singletrackov na trati, ktorý ide súbežne s hlavnou cestou zo sedla Jahodná do rekreačného strediska Jahodná, je preto ľahko prístupná pešo, na bicykli aj autom.
Prejazd pretekárov z dlhej a strednej trati : 11:45 – 14:00

          

 

6  – CHATA Hrešná  
Ideálne miesto ak chcete pozeranie pretekov spojiť s peším alebo cyklo výletom a príjemným posedením s krásnym výhľadom na chate .
Prechádzaju tadial iba pretekári z dlhej trasy vo väčších odstupoch a nachvílku zastavia pri občerstvovačke . Kedže je to 15km pred cieľom tak vaše povzbudzovanie potrebuju najviac .
Od chaty pokračujú po novom singletracku „hriešny“ smerom k rekreačnej oblasti Alpinka.  
Prejazd pretekárov na dlhej trati : 12:30 – 15:00